TR I EN I

Mersin Limanında vinçler kadınlara emanet

Ahtapot Denizcilik Şirketi, Mersin Limanı’nda istihdam ettiği 4 kadın vinç operatörü ile bir ilke imza attı.

Ahtapot Denizcilik Şirketi, Mersin Limanı’nda istihdam ettiği 4 kadın vinç operatörü ile bir ilke imza attı. Mersin Uluslararası Liman İşletmeciliği A.Ş.’yi (MIP) yönetimi tarafından büyük beğeni toplayan şirket bünyesindeki kadın operatör ile de bir ilke imza attı.

KADINLAR İŞ BAŞINDA

Ahtapot Denizcilik Şirketi bünyesinde, Mersin Limanı’nda görev yapan 4 kadın vinç operatör, erkek meslektaşları ile büyük bir başarı ile yapıyor. Kadın operatörlerin hizmeti, liman yönetimi ve gümrük şirketleri tarafından da memnuniyetle karşılanıyor. Mersin Limanı’nda vardiyalı olarak çalışan kadın vinç operatörleri; erkeklerin yaptığı birçok işi kadınların da yapabileceğini belirterek, böyle bir işi zevkle ve seve seve yaptıklarını belirtiyor.

 

“EN İYİSİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Firma yetkilileri yaptıkları ise açıklamada; "Firmamız Ahtapot Denizcilik Tahmil Tahliye Nakliye Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi "olarak uzun bir süredir limanlarda tahmil tahliye ve vinç hizmetleri vermektedir. Konusunda uzman personele ve gerekli donanıma sahip firmamız, 2014 yılında Mersin Limanında yükleme ve tahliye hizmeti vermeye başladı.

AHTAPOT DENİZCİLİK size yardımcı olabilir Şimdi projenizi bizimle paylaşın, sizin için en uygun çözümü sunalım.